Загрузка...
   +38 (056) 378 97 87   +38 (056) 371 39 80
  +38 (067) 005 54 71 +38 (067) 565 88 68

 

Корзина: товаров(0)

Відкриття аптеки.

Відкриття аптеки. 
Перший етап у відкриття нової аптеки - це будівельні роботи. Що необхідно знати, щоб Ваша аптека мала постійно такий же вигляд протягом п'яти років, як тільки після ремонту. Я б порадила на етапі початку будівельних робіт завести першу папку діловодства аптеки (Паспорти, гарантійні талони, гігієнічні висновки та сертифікати будівельних матеріалів, торгівельного обладнання, вивісок і т.д.) Обов'язково з реєстром вкладень. Більш детально на діловодстві ми зупинимося пізніше. А тепер почнемо, наприклад з ганку. Вхід в аптеку - це найперші кроки Вашого майбутнього клієнта. Передбачте, щоб вони були максимально безпечними. Самі довговічні сходи з граніту або залізобетону з крихтою. Можливо, укладання бетонної плитки, від кахлю краще відмовитися. Найчастіше вхід в аптеку виходить на проїжджу частину, де ходять трамваї, вантажні машини, постійна вібрація плюс погодні умови швидко руйнують кахельну плитку, на якій би ви суперклей її НЕ приклеїли. Не забудьте зробити приямок для установки металевого або гумового очищувача ніг. Вкрай важливо обладнати правильно перила, високі для дорослих на відстані 1000 мм від щабля і маленькі на відстані 400 мм для дітей. Сходинки в аптеку не повинні бути вище 150 мм, глибина ступеня 300мм. Обов'язково передбачте пандус не тільки для інвалідів, але і для матерів з колясками, тому продумайте, як можливо полегшити вхід цій групі населення. Якщо можливо зробити вхід в аптеку без сходинок і порогів з розсувними дверима, вкладіть в це гроші, гарантована прибавка клієнтів при такому вході плюс 20%. У разі, якщо можливий перенос дверей або об'єкт ще тільки в проекті, обов'язково зробіть розстановку торгового устаткування і зонування на папері. Врахуйте всі майбутні розміри, де буде розташовуватися каса, які проходи для клієнтів, як проходитиме потік клієнтів. Не забудьте про розміщення батарей, кондиціонерів, холодильників, як всередині, так і їх блоків зовні. Продумавши на стадії проекту всі моменти, Ви значно заощадите гроші в майбутньому. Якщо Ви одиночна аптека і у Вас немає стандартного стилю, зверніть увагу на вхідну групу, тобто щоб вивіска, козирок, можливо лайтбокси, таблички режими роботи - все це поєднувалося і запам'ятовувалося клієнту найкращим чином. Тому, не починайте робити козирок, поки не продумаєте весь фасад цілком. Аптека - це місце частоти та порядку як усередині, так і зовні. Вся аптека повинна регулярно митися повністю, включаючи прилеглу територію. Тому для обробки фасаду аптеки, використовуйте матеріали, піддаються мийки та чистки, краще використовувати фасадні системи з алюмінієвих композитних панелей. Простежте, що б всі панелі були покладені в одному напрям матеріалу, інакше весь ваш фасад буде різного відтінку. При початку робіт по фасаду відразу передбачте кріплення вивіски, хреста, лайтбоксів і все те, що буде залучати Ваших клієнтів, і робити Вашу аптеку відмінну від інших. 
Внутрішні будівельні роботи повинні виконуватися під постійним наглядом, навіть якщо у Вас чудова будівельна бригада і найкращий виконроб. Обов'язково перед початком робіт обговоріть всі моменти, на які Ви б хотіли звернути увагу, особливу увагу зверніть на планування і розміри. Уточніть, які розміри витримати необхідно для Вас в будь-якому випадку (найчастіше - це розміри, пов'язані з ліцензійними умовами, рідше з розстановкою і замовленням обладнання.) Не починайте внутрішні будівельні роботи без розстановки обладнання і розстановки меблів. Потім дуже важко буде що - щось змінити. При проектуванні, електричної частини передбачте додаткові розетки, в разі перестановки або додаванні техніки, холодильників, кондиціонерів, кас. Внутрішні приміщення аптеки, повинні бути пофарбовані миється фарбою. Фарба повинна бути матовою. Кольори в залі аптеки краще вибрати холодні, максимально світлі, але не білі. В торговому залі на підлозі тільки один варіант - кахель, а ось колір і фактуру можна вибрати будь-яку, згідно дизайн - проекту. В обов'язковому порядку зробіть плінтус з того ж кахлю, висотою не менше 150 мм. Обов'язково перевіряйте підлогу рівнем, в торговому залі аптеки не повинно бути ніяких ухилів, провалів. Пол по рівню скрізь повинен бути рівним. Це допоможе Вам зберегти торговельне обладнання в хорошому стані. Будь-які перекоси статі впливають на подальшу експлуатацію дверцят, механізмів висувних ящиків, кріплення торгового обладнання та меблів. 
Велику увагу слід приділити електропроводці і розташуванню розеток і вимикачів. А так же якістю світильників в торговому залі для майбутньої аптеки. При готової розстановці торгового обладнання на листі паперу, не забудьте позначити місця розеток і вимикачів. Світло в залі, якщо торговий зал більше 20 м2, краще розділити на три зони включення, виключення світильників, так, щоб можна було максимально економити електроенергію. Розетки розташуйте вгорі для підключення холодильників і шаф, якщо вони мають підсвічування, залежно від їх висоти. Обов'язково передбачте підведення електрики та висновок хоча б чотирьох розеток для каси (в них Ви підключите комп'ютер, касовий апарат і т.д.) якщо каси дві або більше, передбачте і для них розетки. Вимикачі краще розташовувати біля дверей у побутові приміщення, не в горизонтальному, а у вертикальному положенні, тобто в стовпчик, так Ви заощадите місце для торгового устаткування. При будівництві нової аптеки, якщо перегородки будуть гіпсокартонні, спочатку краще зробити повністю всю підлогу у всьому приміщенні, а вже потім ставити перегородки аптеки, при подальшій переплануванні Вам не доведеться перекладати плитку. Внутрішні приміщення, слід фарбувати, в не мазкі, не подразнюють кольору. Обов'язково передбачте місце для інформаційної дошки, на яку завідуюча аптеки, зможе розміщувати графік роботи співробітників, привітання і т.д. в місцях, де люди будуть приймати їжу, краще викласти кахлем, що б добре все можна було вимити. Обов'язково всі двері зробіть на петлі, які кріпляться на шести шурупах, а не на гвинтах, що б двері ні просідали. Ручки для дверей вибирайте не дешеві, що б не ламалися після першого місяця експлуатації.
   +38 (056) 378 97 87  +38 (056) 371 39 80
  +38 (067) 005 54 71 +38 (097) 565 88 68